İADE KURALLARI

İade Şartları ve Kuralları

Satın almış olduğunuz ürünleri fatura tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edebilirsiniz. İade işlemlerinde kargo ücretleri müşteri tarafından ödenir.

iade işlemleri için müşterinin kendisine ürünle beraber gönderilmiş olan faturayı ve sevk irsaliyesini (kargo teslim evragını) istenildiginde satıcıya gondermek uzere saklaması gerekmektedir. Eksik evrak ile kanunen iade işlemi yapılamamaktadır.

İade edeceğiniz ürünün orjinal koli ve ambalajı bozulmamış olmalıdır. Ambalajı olmayan veya bozulmuş deforme olmuş, lekelenmiş, yırtılmış olan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

Ürün satın alınırken kapıda ödeme hizmeti tercih edilmiş ise ürün bedeli iade edilirken ürün bedelinden 4.25 TL urun kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilecek ürün bedelinden düşülür. Bunun nedeni kargo firmalarının kapıda tahsilat icin firmamıza yapmış olduğu kesintiler sebebiyledir. Eger ürün ödemesi havale veya kredi kartı ile ödenmiş ise urun bedelinden herhangi bir kesinti yapılmaz. Ücret iadesi bu durumda urun bedelinin tamamı olarak iade edilir.

İade edilen ürün eğer ayıplı mal statusunde degilse kargo bedeli ürünü satın alan tarafından ödenir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasını, garanti belgesini ve iade nedeninizi belirten bir dilekçeyi göndermelisiniz.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler (Örn: Kullanım esnasında vücutla birebir temas gerektiren ürünler, elbise, tayt,corap, kulaklık, iç giyim), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, lisanslı ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir. Sarf malzemeleri, kozmetik ürünleri gibi ürünlerin iade alınabilmesi için ambalajının ve/veya koruma bandının kesinlikle açılmamış olması gerekmektedir.

Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir.

***** ÇOK ÖNEMLİ*****

Daha deyatlı bilgi için web sitemizin altındaki ''ALISVERIS YAPMADAN EVVEL LUTFEN OKUYUNUZ'' bölümünü tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

İADELER İÇİN ÖNCELİKLE musterihizmetleri@zarifkadinlar.com 'a bilgi maili atınız daha sonrada asagıdaki formu doldurup gönder butonuna basınız.

Müşteri hizmetleri yetkililerimiz hemen size ulaşacak ve de iade işlem prosedürü başlatılacaktır.